A+ R A-

Manşet Haber

CANLI TV İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!


YGS, LYS, AÇIKÖĞRETİM, KPSS VİDEOLU MATEMATİK DERSLERİ. Tıklayın!


Kadınlar Birliği’nden Salihlili çocuklara diş eğitimi

E-posta Yazdır PDF

kadinlarbirligi

Salihli TSO Kadınlar Birliği, eğitime yönelik faaliyetlerine devam ediyor. 5 üniversite öğrencisine burs vermeye başlayan Kadınlar Birliği, diş sağlığına dikkat çekmek amacıyla çocuklara yönelik eğitim düzenledi. Diş Hekimi Dr. Saygı Özdoğan’ın gönüllü olarak katıldığı eğitimde, Atatürk İlköğretim Okulu 1. Sınıf öğrencisi 35 çocuğun dişleri muayene edildi. Özdoğan, çocuklara diş bakımı ve doğru fırçalama teknikleri konusunda detaylı bilgiler sundu. Salihli TSO Kadınlar Birliği Başkanı Benay Oral’ın yanı sıra Yönetim Kurulu Üyeleri Betül Yüksel, Nursel Topkaya ve Nihal Ünalan’ın katıldığı diş eğitiminde, çocuklara Can Hastanesi’nin sponsorluğunda diş fırçaları ve diş macunları dağıtıldı. Salihli TSO Kadınlar Birliği de öğrencilere karne hediyesi olarak yiyecek ve içecek dağıttı.


http://www.salihlitso.org.tr/346/Haberler/Kadinlar-Birligi-nden-Salihlili-cocuklara-dis-egitimi.aspx 


Evlendirme Memurluğundan İlan

E-posta Yazdır PDF

evlendirme

Salihli Belediyesi Evlendirme Memurluğundan İlandır. Toplum Sağlığı Merkezinden gelen 23.09.2013 tarih ve 1460 sayılı yazıya istinaden, 23.09.2013 tarihinden itibaren evlenecek çiftlerin sağlık raporlarını almak için öncelikle Aile Sağlık Merkezlerindeki Aile hekimlerine gitmeleri gerekmektedir.

http://www.salihli.bel.tr/duyurular.aspx?id=332 


Salihli Belediyespor Foça'dan 3 Puanla Döndü

E-posta Yazdır PDF

belediyespor

Bal liginde mücadele eden Belediyespor futbol takımımız  Foça Belediyespor deplasmanından üç puanla döndü.Kötü saha ve hava şartlarına rağmen  iyi mücadele eden oyuncularımız 21.dakikada Sercan'ın attığı golle galip gelmeyi başardı.Takımımız 2 Şubat Pazar günü Ramiz Turan stadyumunda Edremit Belediyespor ile karşılaşacak.


http://www.salihli.bel.tr/haber.aspx?id=2285 


Performans ödevi kaldırılıyor

E-posta Yazdır PDF

performansodev

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) velilerin yoğun şikâyeti üzerine başta liseler olmak üzere performans ödevlerinin kaldırılmasına yönelik çalışma başlattı. Konuyla ilgili tedbirler alacaklarını anlatan Avcı, "Yapacağımız düzenlemede öğretmelerimizi ve velilerimizi karşı karşıya getirmemeye dikkat etmemiz gerekiyor" dedi. Velilerin "Siz bu ödevlerle çocuklarımızı değil, bizi ölçüyorsunuz. Çünkü verdiğiniz performans ödevlerini çocuklarımız değil biz yapıyoruz" dediğini aktaran Avcı, bu işin ticaretini bile yapanların olduğunu söyledi. Veliler, Bakanlığa yaptığı şikâyette öğrencilerin ödevleri internetten indirdiğine de bu şekilde hazırlanan çalışmaların eğitimlerine hiçbir katkısının olmadığını vuguladı.

Sanırım ikinci dönem ödevler kaldırılmış olur.

performansodev1


Salihli'nin 2014 Nüfusu Belli Oldu

E-posta Yazdır PDF

salihlinufus

AK Parti Manisa Milletvekili ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi'nin Facebook sayfasında paylaştığı habere göre, Manisa ili ve ilçelerinin 29 Ocak 2014 tarihi itibariyle yeni nüfusları belli olmuştur. Buna göre ilçemiz Salihli'nin yeni nüfus sayısı 77 316 erkek, 79 014 kadın olmak üzere 156 330 olmuştur.Kadınların nüfus sayısı erkeklere göre daha fazla çıkmıştır.

salihlinufus1


Sayfa 1 - 75

Kayıt

*
*
*
*
*

* Bu alan gerekli