A+ R A-

CANLI TV İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!


YGS, LYS, AÇIKÖĞRETİM, KPSS VİDEOLU MATEMATİK DERSLERİ. Tıklayın!


İlköğretim Kurum Standartları İKS Anketi

E-posta Yazdır PDF

ilkogretim-kurum-standartlari-anketi

Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Standartları (İKS) Anketi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulların ve eğitimin kalitesini arttırmak için İKS Kurum Standartları anketi hazırlanmıştır. Verilen anketi öğrenci ve veliler gönüllük esasına göre ama okul aile birliği üyesi olan veliler ile öğretmenlerin doldurması zorunludur.Anket modülüne veliler veli TC ve öğrenci no ile,öğrenciler ise öğrenci TC ve öğrenci no ile giriş yapabilecektir.Öğretmenlerde TC kimlik no ve mebbis şifresi ile gireceklerdir. 30 Haziran 2015 tarihine kadar ankete giriş yapılıp doldurulması gerekmektedir.


İKS Kurum Standartları Öğretmen Anketine Giriş

Verilen https://mebbis.meb.gov.tr  linkine tıklıyorsunuz. Karşımıza çıkan Mebbis ana sayfasından personel kullanıcı adınız ve şifrenizi kullanarak giriş yapınız.Muhtemelen kimlik numaranız oluyor, sonrada şifrenizi yazıyorsunuz. Şifreniz kimlik numarasının ilk 5 rakamı değil, MEBBİS şifreniz ne ise onu yazacaksınız. Sayfa açıldıktan sonra sol tarafta kurum standartları yazan yere tıklıyoruz. Açılan sayfadan Yönetici Öğretmen Veri Giriş yazan butona tıklıyorsunuz.Tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi sayfa açılacak. Anketi bitirdiğinizde anket formunuz başarıyla kaydedilmiş ve değerlendirilmesi bitirilmiştir yazacak.Anketi ücretli öğretmenler hariç diğer öğretmenler (aday, kadrolu ve görevlendirme olanlar) doldurmak durumundadır.


a1


 

NOT: Kurumunuz henüz değerlendirmeye açılmamış!  ifadesi ile karşılaşırsanız, kurumunuzun yani okulunuzun kurum standartları modülü müdürünüz tarafından açılmamış demektir.Okul idaresi ile irtibata geçmeniz gerekiyor. 


İKS Kurum Standartları Veli ve Öğrenci Anketine Giriş

Verilen https://mebbis.meb.gov.tr/IKS/iks00003.aspx linkine tıklıyorsunuz. Açılan sayfada giriş kodunu yazıyorsunuz, öğrenci iseniz öğrenci T.C. kimlik numaranızı, veli iseniz veli T.C. kimlik numaranızı yazıyorsunuz. Öğrenci okul numarasını yazdıktan sonra Giriş butonuna tıklıyorsunuz. Tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi sayfa açılacak.Açılan ankette anketi dolduracağınız çocuğunuza ait kimlik ve okul bilgileri yer alacaktır. Anketi bitirdiğinizde anket formunuz başarıyla kaydedilmiş ve değerlendirilmesi bitirilmiştir yazacak.Anketimizi Okul Aile Birliği üyesi olan velilerimizin doldurması zorunludur. Diğer velilerin doldurmasında ise gönüllülük esastır.Anketi 2. Sınıf, 3.sınıf, 4.sınıf, 5.sınıf, 6.sınıf, 7. Sınıf ve 8.sınıf (Okul öncesi eğitim kurumlarında eğitim gören çocuklar ile 1. sınıf öğrenciler sisteme giriş yapamazlar) öğrencileri doldurabilirler. Öğrencilerin anketi doldurmalarında gönüllülük esastır. Her hangi bir zorunluluk yoktur.


a2


NOT: Kurumunuz henüz değerlendirmeye açılmamış!  ifadesi ile karşılaşırsanız, kurumunuzun yani okulunuzun kurum standartları modülü müdürünüz tarafından açılmamış demektir.Okul idaresi ile irtibata geçmeniz gerekiyor. Anketi doldurmadan önce Kurum Standartları Veri Girişi Rehberi için tıklayınız..

 


Ekler:
Bu dosyayı indir (IKS.rar)IKS-FORMLARI[ ]1169 Kb

Kayıt

*
*
*
*
*

* Bu alan gerekli